Технології, які використовуються у виготовленні медалей

Штампування

Штампована медальДаний спосіб дозволяє виготовляти тривимірні опуклі,в кінцевому результаті, вироби і являється економним при виготовленні численних тиражів, починаючи від 2000 штук. А ось при маленьких тиражах на ціну виробу лягає вартість оснащення, а також тривалий час виробництва. Технологія штампування дуже красиво виглядає на медалях, монетах і жетонах. Алюміній, латунь і мідь найкраще застосовується в даному випадку.

Для того, що б приступити до виробництва, необхідно зробити точне тривимірне креслення виробу. Після цього, дані переходять на спеціальний фрезерувальний верстат, який власне і вирізає зразок. Таким чином, ми отримуємо оснастку, яку при необхідності допрацьовує вручну гравер. Потім вироби чеканяться і обтинаються на сильному пресі з майбутньою ручною обробкою і доведенням до кінця.

Хімічне гравіювання

Травлена медальНайбільш популярний спосіб виробництва виробів з металу. Переваги даної методики: швидкість у виробництві і не висока ціна при невеликих і середніх тиражах. Виріб містить лише два рівні, але при цьому з найвищою точністю передають контури і вирази макета. Мінімальна товщина ліній 0,15  мм.

Фотографічним способом на поверхню металу переноситься зображення. Потім на металі (традиційно це різні марки латуні) за допомогою особливого розчину витравлюється поглиблення, яке точно відповідає малюнку. На наступному кроці з готових пластин на пресі обтинаються вироби потрібної форми.

Лиття

Медаль литаЗа допомогою даної технології можна виробляти вироби високої складності, чітко передаючи навіть найдрібніші деталі. Лиття - технологія найбільш поширена у виробництві ювелірних виробів.

Необхідно зауважити, що лиття - це дуже тривалий і клопіткий процес, і тому досить дорогий. Сам процес лиття виглядає наступним чином: з матеріалу подібного на гіпс виробляються форми для лиття, ідентичні макету майбутнього виробу. Після чого, в дані форми виливається розплавлений метал, і коли метал охолоне, форми розбиваються. Що б виріб виглядав завершеним, він піддається ручному доопрацюванню.

Друк сублімації на металі

Термоперенесення медаліТехнологія сублімаційного переносу, більш відома як технологія Grawerton, вельми багатофункціональна. Це пов'язано з тим, що з її допомогою можливо перенести зображення на такі матеріали як кераміка, текстиль, метал, і на відповідні вироби, виготовлені з них.

Здійснюється технологія Grawerton наступним чином. Спочатку, друкується зображення на лазерному принтері в дзеркальному відображенні на спеціальному папері. Далі, роздруковане зображення за допомогою термоскотча кріпиться на необхідний виріб. На закінчення, дана заготовка розміщується в термотрансферний прес, де під впливом високої температури зображення з паперу переходить на виріб, і міцно закріплюється на його поверхні.